Shoqata Ortodokse “Shën Jovan Vladimir

Shoqata ortodokse “ Shën Jovan Vladimir” është themeluar në vitin 1995 si organizatë jofitiprurëse humanitare me qëllim ruajtjen dhe zhvillimin e identitetit fetar, por edhe kulturor, arsimor dhe traditave e zakoneve e pjesëtarëve të minoritetit serbo-malazez të fesë ortodokse në Shqipëri. Shoqata është organizatori kryesor I aktiviteteve me karakter fetar dhe festimit të festave fetare në Shkodër dhe në Vrakë. Më shumë

Eventet e ardhshme

We don't have any events scheduled at the moment.

Ministria e Kulturës dhe Informacionit së Republikës së Serbisë është bashkëfinancuesi kryesor i projektit

Kalendar

December 2018
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Copyright (C) 2014, Shoqata Identitet | Faqe Interneti nga Interweb.al sh.p.k